Литературные вымыслы

У 1838 році американський письменник Едгар По опублікував оповідання «Повість про пригоди Артура Гордона Піма», у якому докладно описав аварію корабля, що забрала життя майже всього екіпажу – живими залишилися лише чотири матроси. Після довгих блукань морем виснажені голодом, троє з них живцем з’їли свого четвертого товариша, на ім’я Ричард Паркер. А в 1884 році із затонулого корабля «Магнонет» на шлюпці дивом урятувались чотири матроси. Після довгих морських блукань троє з них, збожеволівши від голоду, з’їдають четвертого. Події описані Едгаром По, повторилися через багато років до найменших дрібниць. А ім’я нещасного матроса з «Магнонету» було … Ричард Паркер.
                                                                                  
У 1898 році письменник Морган Робертсон у своєму романі «Даремність», описав загибель гігантського корабля  «Титан», який зіткнувся з айсбергом. Через 14 років в Англії був спущений на воду найбільший корабель того часу - «Титанік». Усе описане в книзі стало реальністю. Збіглися абсолютно всі деталі катастрофи та події, що передували їй!
Цікаво, що трагічна історія з «Титаніком» ледь не повторилася у  1939 році на тому ж самому місці, де затонули вигаданий «Титан» і реальний корабель «Титанік», зі судном із подібним ім’ям «Титаніан». Уночі, внутрішнє чуття підказало кермовому віддати команду «Стій машина!». Коли судно загальмувало з темряви виринув величезний айсберг і задав корпусу потужний удар. Але цього разу, на щастя, обійшлося без трагедії.
          
А ось іще одне не менш дивовижне пророцтво, цього разу Жуля Верна що стало реальністю рівно через 100 років. У грудні 1868 року три сміливці: Барбикен, Ніколь і Ардан – стартували з півострова Флорида до Місяця (романи «Із Землі на Місяць» і «Навколо Місяця»). Побувавши на Місяці, космічний корабель приводнився в Тихому океані. Точно такий же політ, здійснили в 1968 році три американських астронавти на кораблі «Аполлон8»
Збіглися: Місце старту - Мис Канаверал у Флориді, місяць, коли було здійснено політ – грудень, місце приземлення –Тихий океан, за чотири милі від місця зазначеного романістом, розміри і маса снаряда «Колумбіади» і спускової капсули «Аполлона-82  відповідно 3,65 м  і 3,6 метрів завдовжки; 5547 кг  і  5621 кг вага апаратів.
Однак, якщо герої Жуля Верна побували на Місяці, то астронавти  корабля «Аполлон-82 тільки облетіли  його. Проте до висадки екіпажа «Аполлон-11» на супутник Землі залишилося зовсім  небагато часу.
Усього перу Жуля Верна належить 65 науково-фантастичних і пригодницько-географічних романів,пройнятих романтикою науки. Зі 108 прогнозів письменника-провидця здійснилося 98!

Герберт Уелс  також відомий як один із «найзапекліших» письменників
фантастів. Найразючіші прогнози письменника – в галузі фізики мікросвіту. У 1913 році в романі «Звільнений світ» він пише про те, що і 20 років потому вважали неможливим. І все-таки винайшли спосіб використання атомної енергії спочатку у військових цілях, виготовивши атомну бомбу, а 1954 році в Радянському Союзі було збудовано першу у світі атомну електростанцію, що використовувала енергію атома в мирних цілях. Г.Уелс назвав дату – 1953 рік!
Із 86 «пророцтв» Герберта Уелса здійснилося 77!

У 1862 році один із англійських гумористичних журналів опублікував жартівливий прогноз того, як буде жити людство через 100 років.
- У 1962 році люди будуть літати на Місяць;
- Вантажі та пошту з Європи в Азію будуть доставляти повітрям;
- Люди будуть милуватися рухливими фото;
- Жінки будуть змінювати риси обличчя в салонах;
- Людство зробить жахливе відкриття, яке буде загрожувати життю на планети.


Комментариев нет:

Отправить комментарий